Rotátory pro lesnické stroje

hydraulické rotátory

Rotátory pro lesnické stroje

Rotátory se používají u průmyslových strojů, které vyžadují neomezenou rotaci pracovních mechanických ruk. Díky své konstrukci umožňují rotátory plynulou dodávku hydraulického oleje do potřebných součástí a to bez omezení rotace. Umožňují 360 stupňovou rotaci kolem své osy. Ulehčují a zrychlují práci a tím i zmenšují náklady.

Kde se rotátory využívají?

Rotátory najdete u mnoha průmyslových strojů, které potřebují pro svůj provoz hydraulický systém a zároveň plnou rotaci rukou. Rotátory slouží jako spojovací článek mezi mechanickou rukou a hydraulickým systémem daného zařízení. Například lesní stroj potřebuje svojí rukou zvedat těžké stromy a nakládat je na vlek a tím zabezpečit jejich plynulý odvoz z místa těžby.

V naší nabídce naleznete celou řadu rotátorů BaltRotors pro vaše potřeby. Nabízíme rotátory určené jak do lesnických nebo průmyslových strojů, tak také harvestorové rotátory a i speciální rotátory s přídavným olejovým kanálem.

Rotátory mají perfektně lícované vnitřní součásti, takže se minimalizuje riziko úniku tlakového oleje a tím ztráty výkonu. Je však důležité je pravidelně servisovat autorizovaným střediskem pro prodloužení jejich životnosti a zajištění bezproblémového provozu.

Rotátory pro lesní stroje se využívají především u jeřábů, drapáků či kleští určených pro těžbu a nakládání lesní hmoty.

Typy rotátorů:

Každý typ stroje potřebuje specifický typ rotátoru, který perfektně spojí celý systém s mechanickou rukou – existují například rotátory pro kleště, či drapáky. Některé typy rotátorů umožňují kromě neomezené rotace i naklápění daného pracovního nástroje (drapáku, lžíce, vidle apod.).

Hydraulické rotátory se rozdělují dle jejich použití a také dle nosnosti. Nejmenší typy rotátorů mohou zvládat maximálně 1 tunu, ale největší zařízení (už industriální) i 16 tun.

Pokud máte jakýkoliv dotaz ohledně naší nabídky rotátorů, tak neváhejte a ozvěte se nám pomocí formuláře níže – rádi Vám poradíme!

Partnerské weby