Propojovací prvky Baltrotors

brzděná-propojovací-část-Baltrotors

Propojovací prvky Baltrotors („propojení, kosti“)

Jsou funkčními spojovacími články mezi koncem hydraulického jeřábu/hydraulické ruky a vrchním úchytem hydraulického rotátoru. Vrchní i spodní uchycení je realizováno vždy pohyblivě přes čep. Pohyb hydraulického rotátoru (resp. propojovací části) může být na obou čepech volný („Propojení bez brzdy“), na jednom čepu bržděný („Propojení s brzdou“) nebo bržděný na obou čepech („Propojení s dvojitou brzdou“). Propojovací prvky poskytují pohyb rotátoru – „kývání“ (a příslušenství – drapáku, atp. na něm připojeném) ve dvou směrech: rovnoběžně s osou rotátoru a kolmo na osu rotátoru.

Jak již bylo zmíněno výše, oba tyto pohyby – „kývání“ mohou být bržděné, jeden pohyb může být bržděný nebo žádný z nich nemusí být bržděný.

 

Propojení hydraulických rotátorů Baltrotors

Propojení hydraulických rotátorů Baltrotors

 

 Výhody bržděných propojovacích prvků Baltrotors

Použití bržděné propojovací části snižuje kývání (a tím pádem i rázy) břemena, které je uchopeno např. v drapáku hydraulické ruky a tím pádem:

1) Nemusí operátor hydraulické ruky dlouho čekat, až se pohyb břemena uchopeného v drapáku ustálí, aby jej mohl například položit. Tím pádem je rychlejší a efektivnější = „Za stejnou dobu toho více naloží/vyloží“

2) Rázy a výkyvy uchopeného břemena při pohybu hydraulické ruky jsou zmírňovány a omezeny, což má za následek nižší opotřebení hydraulického jeřábu/hydraulické ruky. Zvyšuje se životnost hydraulické ruky a snižují se náklady na její údržbu a servis.

V naší nabídce naleznete mnoho různých propojení, která byla vyrobena pro zvýšení efektivity Vaší práce a snížení opotřebení Vašich pracovních strojů.

„Brzda“ propojovacích částí Baltrotors je konstrukčně třecí deskovou brzdou, která je u několika typů i chráněna proti úniku oleje z hydraulického systému (patentovaný systém třecí brzdy).

 

Brzděná propojovací část Baltrotors - detail

Brzděná propojovací část Baltrotors – detail

Pokud máte jakékoliv otázky nebo dotazy kontaktujte nás prosím na tel.: +420 774 021 693 nebo prostřednictvím kontaktního formuláře.

Všechny články
brzděná-propojovací-část-Baltrotors

Propojovací prvky Baltrotors

Jiří Komárek 4.10.2017

Propojovací prvky Baltrotors („propojení, kosti“) Jsou funkčními spojovacími články mezi koncem hydraulického jeřábu/hydraulické ruky a vrchním úchytem hydraulického celý článek

Partnerské weby